A legtöbb férfi számára a női logika megértése felér egy világszabadalom feltalálásával. De vajon tényleg ennyire bonyolult a nők megértése? A tudomány meglepően más eredményre jutott ebben a témában.
A “női logika” és a “férfi logika” fogalmakat sok esetben a sztereotípiák alapján alkotják meg és nem tudományos alapon. Az ilyen megkülönböztetések a nők és férfiak általánosított jellemzőit és magatartásformáit tartalmazzák, és nem tükrözik a valóságot.
Az emberek gondolkodása és magatartása sokkal inkább személyes élettörténetük, családi és kulturális hátterük, érzelmeik és értékrendjük függvénye, mintsem a nemüké. Az ilyen alapon való megkülönböztetés tehát se nem tudományos, se nem helyénvaló.
De akkor miért alakult ki mégis a női logika kifejezés?
A logika önmagában tehát nem nemtől függő, de a nők valahogy mégis másképp működnek, mint a férfiak. Ennek hátterében nem csak az életvitelük, de a hormonjaik zűrzavarai is megjelennek. A nőket többnyire érzelgősebbnek, kommunikatívabbnak és általában kevésbé agresszívnak állítják be.
De vajon ki ne találkozott volna már romantikus vagy egy dumagép férfival, vagy egy nővel, aki tányérokat ver a földhöz mérgében?
Valójában minden ember egyedi és a maga módján egyedülálló, így a nők jellemzőit és magatartásformáit sem lehet általánosítani. Az ilyen sztereotípiák akár és sértők is lehetnek a nők számára.
És bár tudományosan nem létezik ez a meghatározás, a közéletben nagyon is életszerű a jelenség. Nézzük meg most, mi az a hét dolog, amit nem értenek a férfiak a női logikában!
7 dolog a női logikában, amit nem értenek a férfiak?
1 Az érzelmi megnyilvánulások, például a sírás, sok férfit zavarhat, mert a legtöbb esetben nem tudják kezelni.
2 A nők gyakran érzelem központibbak a kommunikációban, és a férfiak nehezen értik meg ezt a hozzáállást. Ők a tényekből indulnak ki, és nem értik a cifrán körbeírt virágnyelvet.
3 Napjainkban egyre több nő megáll a saját lábán és úgy tűnik, nincs szükségük a férfiak támogatására. Más nők ezzel ellentétben igénylik az érzelmi támogatást. Ez teljesen összezavarja a férfiakat.
4 A nők sokszor részletekbe menően beszélnek dolgokról, amik a férfiak számára unalmasak vagy értelmetlenek lehetnek. Órákon át hallgatják a nőt és csak a lényeg nem megy át. Utána meg megy a hiszti, hogy „nem figyelsz rám”.
5 A nők általában fontosabbnak tartják a kapcsolataikat, míg a férfiak gyakran fókuszálnak a céljaikra. A nők számára az érzelmi biztonság és a kommunikáció adja meg a stabilitást, a férfiaknak pedig az anyagi biztonság.
6 A nők gyakran fontosabbnak tartják az érzelmeket a racionalitásnál. Sokszor érzésből és intuícióból döntenek, és a racionálisan gondolkodó férfit ez teljesen kiboríthatja.
7 A nők gyakran fontosabbnak tartják az egyenjogúságot, míg a férfiak gyakran a tradicionális nézeteket képviselik. Ha egy nő túl önálló, a férfi feleslegesnek érezheti magát, és máris kikapcsol nála a vadászösztön és a vágy. „Mit keresek én itt, ha nincs is rám szükség?”
Hogyan értheted meg férfikánt a női gondolkodást?
Férfiként fontos, hogy figyelmesen meghallgasd a női partnered gondolatait és érzéseit. Mielőtt elkezdenéd az „észt osztogatni”, kérdezd meg, hogy csak meghallgatásra vagy tanácsra vágyik a társad. ha nem értesz valamit, azonnal kérdezz rá (ne akkor, amikor már vitába torkollik valami, ami felett elsiklott a figyelmed).
Próbáld meg beleképzelni magad a nő helyébe! Az ő szemszögéből látni a dolgokat. Tudjuk. Ez nem könnyű, de tanulható.
Ha jobban meg szeretnéd érteni a párod, szerezd be a Páros Játszma felnőtt társasjátékot és a nyugodtabb pihenős napjaitokon játszatok le pár kört egy Egypáros játszmával.
A játék során választ kaphatsz azokra a kérdésekre is akár, amiket sosem mernél feltenni neki, és olyan szituációkról is őszintén és játékosan beszélgethettek, ami közelebb visz benneteket egymáshoz kommunikációs szinten. Nézz bele az Egypáros játszma menetébe!